Dla kogo powstał SportAnalytik?
SportAnalytik stworzony został z myślą o rodzicach dzieci pomiędzy 5 a 15 rokiem życia, którzy chą odkryć w nich ukryty talent sportowy. Celem projektu nie jest jednak wybór utalentowanych dzieci na wysokim poziomie, ale wsparcie każdego z Małych Sportowców. Wybór odpowiedniej dziedziny sportu, zachęci je do wyboru właściwego kierunku drogi sportowej, a tym samym do satysfakcjonującej samorealizacji sprawiającej dużo radości w życiu.
 
W czym SportAnalytik może pomóc?
SportAnalytik odkrywa dyscypliny sportowe, do których dziecko ma wrodzony talent.
Program zawiera wybór odpowiednich dyscyplin sportowych, jak również kontakty do klubów sportowych w Twoim otoczeniu. Potem - jeśli tak zdecydujesz - tylko mały krok w stronę rejestracji i całe życie Twojego dziecka może być związane ze sportem.

 
Czemu tak ważny jest odpowiedni wybor dyscypliny sportu?
Nie trzeba nikogo przekonywać, że dzieci wykazują więcej radości i zaangażowania, jeżeli rozwijają talent sportowy w dobrze wybranej dyscyplinie. Sport, do uprawiania którego dzieci posiadają predyspozycje, wspiera ich rozwój społecznościowy i ma korzystny wpływ na zdrowie. Nie ma nic gorszego, niż źle dobrany sport, gdzie dziecko jest zmuszane do niego przez otoczenie. Szczęśliwy syn lub córka czekający na każdy trening z niecierpliwością - to marzenie każdego rodzica.

Jak rozwijał się SportAnaltyik?
SportAnaltyik został zainspirowany przez program z Kanady pod przewodnictwem rządu kanadyjskiego i wsparciu prowincji Kolumbia Brytyjska. Jego celem było wspieranie rozwoju dyscyplin sportowych w Kanadzie oraz zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Program sprawdził się i został rozpowszechniony wśród ponad 200 000 dzieci. Zasady i metodyka programu zostały opracowane we współpracy z fizjologami, psychologami sportowymi, krajowymi stowarzyszeniami sportowymi i organizacją Sport Kanada. Szukając szczegółów zajrzyj w sekcję "Jak to działa?"
 
Jakie są cele SportAnalytik w Polsce?
Mamy nadzieję, że SportAnalytik przyniesie więcej entuzjazmu i radości w zaangażowanie sportowe dla dzieci, rodziców i całego społeczeństwa. Każde dziecko, które stanie się entuzjastą sportu - dzięki wynikom uzyskanym w SportAnalytik - jest dla nas sukcesem!

Sport Analytik děti